Detoks alkoholowy


Nie zawsze groźne i szkodliwe substancje są trudno dostępne. Wręcz przeciwnie – z reguły są na wyciągnięcie ręki. Dlatego detoks alkoholowy to terapia coraz częściej podejmowana w XXI wieku, a koreluje to z częstymi zachorowaniami na alkoholizm.

Lapides to miejsce, w którym można podjąć się leczenia prywatnie bez skierowania – z naszych terapii korzystają zarówno mieszkańcy Wielkopolski, jak i innych regionów kraju. Jeśli nie możesz sobie poradzić z uzależnieniem lub nie wiesz, jak przerwać ciąg alkoholowy, to skontaktuj się z nami. Dyskretnie i anonimowo przeprowadzimy prywatne odtrucie alkoholowe oraz leczenie alkoholizmu. Zapraszamy!

 

Dla kogo przeznaczony jest detoks organizmu po alkoholu?


Podejmując się 
odtrucia alkoholowego prywatnie, możesz liczyć na szybkie terminy przyjęcia oraz skrócone procedury biurokracyjne. Życzliwy i kompetentny personel pomoże Ci odstawić alkohol i zachować trzeźwość. Wszystko jednak jest w Twoich rękach. Zapewniamy osobom uzależnionym od alkoholu fachową pomoc i przebywanie pod stałym nadzorem wykwalifikowanych ratowników medycznych i pielęgniarek, których nadzorują lekarza, lekarz psychiatra oraz farmaceuta.

Detoks alkoholowy Wielkopolska – na czym polega terapia w ośrodku Lapides?

Na czym polega odtruwanie organizmu po alkoholu w ośrodku Lapides? Przede wszystkim to pobyt w komfortowych warunkach i przeprowadzenie detoksykacji. W naszym ośrodku terapii specjaliści i osoby z wykształceniem medycznym zadbają o to, by przywrócić stan trzeźwości. 

 

Detoksykacja alkoholowa – postępowanie niefarmakologiczne

Polega na ograniczeniu liczby bodźców zewnętrznych, wyciszenie zmysłów, zapewnienie spokoju i zaspokojenie potrzeb fizycznych i psychicznych. Wszystko to w naszym prywatnym ośrodku, który gwarantuje komfortowe, przyjazne i kameralne warunki

Zrób pierwszy krok na drodze do nowego życia!

 

Detoks po alkoholu – procedury medyczne

Choroba alkoholowa i zakaz spożywania alkoholu wywołuje negatywne skutki odstawienia. Z kolei przebywanie w ciągu alkoholowym sprawia, że w organizmie występuje niedobór wielu substancji, witamin i minerałów. Przeprowadzanie detoksykacji alkoholowej przy zastosowaniu farmakologii sprowadza się przede wszystkim do trzech rodzajów działań.

 • Nawodnienie organizmu pacjenta – najlepiej drogą doustną, jeśli jest to niemożliwe lub nieskuteczne, to można wprowadzić nawodnienie dożylne. Za pomocą elektrolitów warto uzupełnić potas i magnez, które na skutek nasilonej potliwości i wymiotów są usuwane z organizmu alkoholika. Przywrócenie równowagi elektrolitowej jest bardzo ważne.
 • Doraźne leczenie występujących objawów – medycy podają w razie potrzeby środki przeciwbólowe, nasenne lub uspokajające. Monitorowane jest tu także ciśnienie i praca serca – gdy trwa odtruwanie organizmu z alkoholu i następuje abstynencja, to trzeba reagować na występujące objawy. Może to objawiać się drgawkami, utratą przytomności i skurczami mięśni, często występują także trudności w oddychaniu.
 • Uzupełnienie niedoboru witamin – z reguły z grupy witamin B, na początku domięśniowo, a potem doustnie.

Życie w trzeźwości i świadomości codziennych działań jest warte przeprowadzenia detoksu i odtruwania organizmu. Skontaktuj się z Lapides i podejmij walkę z nałogiem.

Jakie objawy mogą wystąpić podczas zespołu abstynencyjnego w odtruwaniu alkoholowym?

Objawy zespołu abstynencyjnego, które mogą wystąpić przy detoksie alkoholowym to skutek nagłego przerwania picia. Wówczas następuje pozbycie się alkoholu z krwi i oczyszczenie organizmu z toksyn, co sprawia, że mogą wystąpić nieprzyjemne objawy, jak m.in.:

 • bóle głowy i mięśni,
 • omamy,
 • rozdrażnienie,
 • nadpotliwość,
 • przyspieszona akcja serca,
 • napady agresji, złości czy paniki,
 • nudności i wymioty,
 • drgawki.

Z reguły stan pacjenta jest wtedy zły i wymaga specjalistycznej opieki lekarzy i terapeutów. Detoks alkoholowy w domu może nie być skuteczny, gdyż przy takich objawach ucieczka w stan nietrzeźwości daje ulgę. Pod okiem wykwalifikowanej kadry będzie to niemożliwe. Jeśli czujesz, że samo odtrucie alkoholowe nie wystarczy i nadszedł czas na przeprowadzenie walki z nałogiem, wówczas warto podjąć leczenie alkoholizmu.

Prywatne odtrucie alkoholowe w Lapides

Pamiętamy, że leki uspokajające wywołują długofalowe skutki przeciwne od zamierzonych. Dlatego – to nas odróżnia – istotny jest stan pacjenta w chwili przyjęcia, ale również troszczymy się o to, ażeby leczenie nie przyniosło negatywnych skutków w przyszłości.

Dlatego, w naszym ośrodku dajemy prymat stopniowania podawania leków, obserwacji reakcji pacjenta na ich działanie (pacjenci są stale monitorowani). Przeprowadzamy na miejscu badania biochemiczne (przy pomocy urządzenia EDAN15), badanie cukru, stałe monitorowanie ciśnienia. To powoduje, że sposób leczenia dobierany jest bardzo indywidualnie w zgodzie z zaleceniami lekarskimi.

Zdajemy sobie sprawę, że wraz z poprawą stanu zdrowia wzrasta apetyt, dlatego też przyrządzamy posiłki – po pierwsze wedle upodobań poszczególnych pacjentów, jak i bogate w witaminy i składniki odżywcze, co również nas wyróżnia.

Co trzeba zrobić, by przejść odtruwanie alkoholowe prywatnie w Lapides?

Jak wygląda procedura przyjęcia na odtrucie alkoholowe prywatnie? Są to następujące kroki:

 1. Przyjęcie do ośrodka. Ważne by stan pacjenta kwalifikował się do przyjęcia do szpitala. Pacjent może być nietrzeźwy.
 2. Przeprowadzenie podstawowych badań: zbadamy cukier, puls, ciśnienie oraz krew i przeanalizujemy poziom elektrolitów w organizmie.
 3. Wyniki zostaną skonsultowane z lekarzem i na tej postawie zostaną sformułowane zalecenia oraz plan detoksu poalkoholowego.
 4. Monitorowanie stanu pacjenta.

Żeby odbyć detoksykacje alkoholową prywatnie, nasz ośrodek w Wielkopolsce nie wymaga skierowania, a w razie potrzeby płatność możesz rozłożyć na raty. Gwarantujemy dyskrecję i anonimowość, dzięki czemu bez Twojej zgody nikt nie dowie się o Twojej terapii.

Lapides – prywatny detoks alkoholowy i kompleksowe leczenie uzależnień

Nasz ośrodek leczenia uzależnień Lapides to miejsce, w którym przeprowadzamy detoks oraz leczymy z różnego rodzaju uzależnień. Nowoczesny i przyjazny ośrodek, komfortowe warunki pobytu oraz miła i wykwalifikowana kadra sprawiają, że ten czas spędzisz wygodnie. Terapeuci i lekarze zadbają o Twój powrót do formy i rozpoczęcie życia z czystą kartą. Nasz prywatny ośrodek terapii uzależnień to:

 • leczenie alkoholizmu,
 • leczenie narkomanii,
 • leczenie seksoholizmu,
 • leczenie uzależnienia od hazardu,
 • leczenie uzależnienia od dopalaczy.

Z nami nie ma nałogów, z których nie da się wyjść. Jeśli Ty lub ktoś z Twojego otoczenia chce podjąć walkę, zapraszamy do kontaktu.

PROCEDURA PRZYJĘCIA:

Dane kontaktowe

Ośrodek Terapii Uzależnień Lapides
ul. Poniatowskiego 21
89-350, Miasteczko Krajeńskie

 tel: +48 604 596 792

rejestracja@lapides.pl

Napisz do nas