Detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy wielkopolskie

Detoks odbywa się pod stałym nadzorem wykwalifikowanych ratowników medycznych i pielęgniarek pod stałym nadzorem lekarza, lekarza psychiatry oraz farmaceuty.

Program i sposób postępowania skonstruowany jest według najnowszych standardów i wytycznych.

Warto pamiętać, że każdy pacjent uzależniony od alkoholu jest pacjentem obarczonym ryzykiem współwystępowania poważnych chorób somatycznych, które mogą wikłać leczenie AZA. Dlatego każdy pacjent z AZA wymaga badania lekarskiego oraz wykonania co najmniej podstawowych badań laboratoryjnych. W leczeniu wdrażamy postępowanie niefarmakologiczne i medyczne.
Jeżeli zastanawiasz się, czy jesteś uzależniony od alkoholu, sprawdź jakie objawy tego schorzenia wskazują na narastający problem TUTAJ

Postępowanie niefarmakologiczne

W przebiegu alkoholowego zespołu abstynencyjnego obserwuje się objawy wzmożonej aktywności zarówno ośrodkowego układu nerwowego, jak i układu współczulnego, czemu towarzyszy nadwrażliwość na bodźce zewnętrzne. Dlatego postępowanie niefarmakologiczne obejmuje przede wszystkim zmniejszenie liczby bodźców zmysłowych, zapewnienie spokoju, a także przyjaznych warunków oraz zaspokojenie potrzeb fizycznych i psychicznych.

Postępowanie medyczne

W każdym przypadku konieczne jest leczenie objawów somatycznych, które obejmuje przede wszystkim:

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy!

Pamiętamy, że leki uspokajające wywołują długofalowe skutki przeciwne od zamierzonych. Dlatego – to nas odróżnia – istotny jest stan pacjenta w chwili przyjęcia, ale również troszczymy się o to, ażeby leczenie nie przyniosło negatywnych skutków w przyszłości.

Dlatego, w naszym ośrodku dajemy prymat stopniowania podawania leków, obserwacji reakcji pacjenta na ich działanie (pacjenci są stale monitorowani). Przeprowadzamy na miejscu badania biochemiczne (przy pomocy urządzenia EDAN15), badanie cukru, stałe monitorowanie ciśnienia. To powoduje, że sposób leczenia dobierany jest bardzo indywidualnie w zgodzie z zaleceniami lekarskimi.

Zdajemy sobie sprawę, że wraz z poprawą stanu zdrowia wzrasta apetyt, dlatego też przyrządzamy posiłki – po pierwsze wedle upodobań poszczególnych pacjentów, jak i bogate w witaminy i składniki odżywcze, co również nas wyróżnia.

Zrób pierwszy krok na drodze do nowego życia!

PROCEDURA PRZYJĘCIA:

Dane kontaktowe

Ośrodek Terapii Uzależnień Lapides
ul. Poniatowskiego 21
89-350, Miasteczko Krajeńskie

 tel: +48 604 596 792

rejestracja@lapides.pl

Napisz do nas