Na terapii trzeba być trzeźwym, na detoks oczywiście można przyjechać pod wpływem.

Minimum trzy dni, ale może być przedłużony wg zalecenia lekarza i po wyrażeniu zgody przez pacjenta.

Terapia podstawowa trwa 28 dni, w uzasadnionych wypadkach pacjent może zostać przyjęty na 14 dni. Możliwy jest również zakup pakietu VIP obejmujący 28 – dniową terapię podstawową oraz w okresie jednego roku od zakończenia terapii uczestnictwo w sesjach indywidualnych, grupach wsparciach i innych wydarzeniach organizowanych w ośrodku.

Wystarczającą ilość ubrań (na miejscu jest pralnia i suszarnia), środki higieny osobistej (w tym szampon, pasta do zębów), leki, które zażywam. Leki zdeponowane są u dyżurującego medyka i wydawane zgodnie z zaleceniami (również przywiezionymi przez pacjenta).

Można palić w wyznaczonych miejscach.

Ośrodek nie jest miejscem zamkniętym, nikt nikogo na siłę nie trzyma. Pacjent przy przyjęciu podpisuje kontrakt terapeutyczny i dla swego dobra winien przestrzegać jego postanowień. Pacjent – zgodnie z postanowieniami kontraktu – może opuszczać ośrodek po uzyskaniu zgody dyżurującego terapeuty.

Jedynie dodatkowo płatny jest masaż i fizjoterapia (bezpośrednio u masażysty i fizjoterapeuty). Ośrodek nie ingeruje w ustalenia pomiędzy pacjentem a masażystą i fizjoterapeutą.

Udział najbliższych w procesie zdrowienia jest bardzo ważny. Dlatego wizyty najbliższych nie tylko są możliwe, ale wręcz pożądane. Na spotkania rodzinne przewidziane są weekendy.

Ośrodek jako podmiot leczniczy może wystawiać zwolnienia lekarskie honorowane przez ZUS i pracodawcę.

W ośrodku pacjenci są z własnej woli, więc mogą korzystać z urządzeń elektronicznych, oczywiście w poszanowaniu zasad panujących w ośrodku.

Prawidłowa organizacja czasu pracy w ośrodku pozwala na podejmowanie również aktywności zawodowej (z zastrzeżeniem, że absolutny prymat ma terapia).

Co do zasady przyjęcia odbywają się całą dobę.

Posiłki przygotowywane są również z uwzględnieniem preferencji pacjentów, np. wegetarian, czy wegan.

Żadna z rzetelnie działających placówek nie da gwarancji skuteczności leczenia. Nasz ośrodek gwarantuje, że pacjent otrzyma wszystkie potrzebne instrumenty i narzędzia, ażeby SZCZĘŚLIWIE ŻYĆ NA TRZEŹWO.

Posiadamy pokoje dwuosobowe z możliwością zakwaterowania tylko jednej osoby. Prosimy o podanie takiej informacji podczas ustalania terminu.

Każdy z pacjentów może zrezygnować z terapii w ośrodku w każdym momencie.

Odwiedziny pacjentów możliwe są po konsultacji z terapeutą.