Leczenie alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu wielkopolskie

Alkoholizm to choroba, która jest niczym innym jak uzależnieniem psycho-fizycznym od alkoholu. Jest to problem postępujący, który można podzielić na etapy. Wraz z rozwojem alkoholizmu kolejne jego stadia są coraz trudniejsze i chory ciężej je przechodzi. Kluczowe jest podjęcie walki do pojawienia się fazy krytycznej uzależnienia, która nieleczona, po kilku latach przechodzi w fazę chroniczną alkoholizmu i zagraża poważnie nie tylko zdrowiu, ale i życiu chorego.

Objawy alkoholizmu

Jeżeli zastanawiasz się, czy jesteś uzależniony od alkoholu, sprawdź jakie objawy tego schorzenia wskazują na narastający problem:

Terapia alkoholizmu

Obserwujesz powyższe objawy alkoholizmu w swoim zachowaniu?

Jeżeli tak, to prawdopodobnie jesteś uzależniony od alkoholu. W celu wyjścia z choroby alkoholowej konieczne jest podjęcie specjalistycznego odwyku, który pozwoli zwalczyć objawy uzależnienia i powstrzymać postępującą chorobę. Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia zespołu, który od lat zajmuje się terapią alkoholową i pomógł wielu ludziom zawalczyć o siebie. Leczenie alkoholizmu to bardzo złożony i długotrwały proces. Zalecamy co najmniej miesięczną terapię w naszym specjalistycznym ośrodku i dalszą kontynuację leczenia na bazie indywidualnego programu leczenia, który opracowujemy dla każdego z naszych Pacjentów.

Pamiętaj, alkoholizm to choroba śmiertelna, która nieleczona kończy się śmiercią na skutek wycieńczenia organizmu i różnego typu powikłań.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy!

Nasz ośrodek to profesjonalnie przeprowadzona terapia alkoholizmu ze wsparciem wykwalifikowanej kadry. Współpracujemy z lekarzami pierwszego kontaktu, psychiatrami specjalizującymi się w chorobie alkoholowej oraz pielęgniarkami i personelem pomocniczym.

Nie czekaj i zgłoś się do nas. Im szybciej zaczniesz działać, tym szybciej wyjdziesz z uzależnienia!

Zrób pierwszy krok na drodze do nowego życia!

Cele terapii podstawowej