Leczenie alkoholizmu

Do niedawna, statystyki wskazywały, że ponad 2,5 miliona Polaków ma problem z nadmiernym spożywaniem alkoholu. Obecnie może być ich znacznie więcej. To właśnie dlatego leczenie alkoholizmu nie powinno być tematem tabu. Wiele polskich rodzin zmaga się z chorobą alkoholową, która dotyka rodziców, dzieci, męża, żony lub bliższych i dalszych krewnych. To pokazuje tylko, że alkoholizm jest bardzo powszechnym zjawiskiem. chorobą, która wymaga leczenia. Terapia alkoholowa w naszym ośrodku Lapides obejmuje zarówno detoks alkoholowy, jak i terapię indywidualną i grupową. Współpracujemy ze specjalistami: ratownikami medycznymi, lekarzami i pielęgniarkami. Oferujemy otwartą, pełna empatii atmosferę. Zobacz, jaką ofertę przygotował dla Ciebie ośrodek leczenia uzależnień!

Leczenie alkoholizmu w ośrodku terapeutycznym Lapides

W Lapides specjalizujemy się w szeroko pojętej terapii uzależnień. Może to być hazard, narkomania lub alkoholizm. Leczenie prowadzimy w naszym ośrodku, gdzie na miejscu poza wsparciem psychologów i psychoterapeutów, dyżuruje kadra medyczna. Nasz prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu prowadzi profesjonalne sesje terapeutyczne, dzięki którym chory może zrozumieć swój problem, zaakceptować go, podjąć kroki niezbędne do zdrowienia oraz utrzymać się w trzeźwości i abstynencji.

Objawy alkoholizmu

Alkoholizm to choroba, która jest niczym innym, jak uzależnieniem psycho-fizycznym od alkoholu. Jest to problem postępujący, który można podzielić na etapy. Wraz z rozwojem alkoholizmu kolejne jego stadia są coraz trudniejsze i chory ciężej je przechodzi. Kluczowe jest podjęcie walki do pojawienia się fazy krytycznej uzależnienia, która nieleczona, po kilku latach przechodzi w fazę chroniczną alkoholizmu i zagraża poważnie nie tylko zdrowiu, ale i życiu chorego.

Jeżeli zastanawiasz się, czy jesteś uzależniony od alkoholu, sprawdź, jakie objawy tego schorzenia wskazują na narastający problem.
  • Picie stało się dla Ciebie codziennością – alkohol towarzyszy Ci w codziennym życiu i nie umiesz z niego zrezygnować. Jeśli pijesz od kilku tygodni, miesięcy, a nawet weekendowo, to znak, że alkohol przejmuje kontrolę nad Twoim życiem.
  • Gdy robisz sobie przerwę od alkoholu, to zaczynasz odczuwać różnego typu dolegliwości takie jak: uczucie niepokoju, lęk, drżenie rąk, wymioty, biegunka, intensywna potliwość oraz problemy ze snem.
  • Decydujesz się na dalsze picie, mimo problemów wywoływanych przez spożywanie alkoholu, takich jak awantury domowe, problemy w pracy, pogarszający się stan zdrowia.
 

Zrób pierwszy krok na drodze do nowego życia!

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu – 4-tygodniowa terapia

Leczenie uzależnienia od alkoholu w ośrodku Lapides trwa 4 tygodnie. Organizujemy atrakcyjny, wartościowy plan dnia, w którym znajdzie się podział na część terapeutyczną, ale również rekreacyjną z elementami ćwiczeń fizycznych dopasowanymi do stanu zdrowia i możliwości pacjentów. Z doświadczenia wiemy, że na leczenie alkoholika ma również wpływ najbliższa rodzina. To właśnie dlatego, nasz ośrodek zamknięty dla alkoholików umożliwia najbliższym odbywanie weekendowych wizyt u pacjentów.

Leczenie alkoholizmu, detoks, opieka ambulatoryjna

Leczenie alkoholizmu prywatnie, w naszym ośrodku to jedno z lepszych i bardziej skutecznych rozwiązań od np. podejmowania prób terapii zdalnych lub ograniczenia leczenia wyłącznie do kilka sesji terapeutycznych w miesiącu. Czterotygodniowy pobyt w zamkniętym ośrodku, w którym pacjent ma zapewnione fachowe wsparcie psychologiczne i medyczne to okres, w którym wielu czynnych alkoholików przechodzi gruntowny detoks.

Dla niektórych pacjentów 4-tygodniowa abstynencja w naszym ośrodku jest jednym z dłuższych okresów trzeźwości w ciągu ostatnich lat lub miesięcy ich życia. Odwyk alkoholowy prywatnie, w ośrodku Lapides, przebiega również w lepszych, bardziej komfortowych warunkach (porównując np. do pobytu na oddziale psychiatrycznym). Naszym pacjentom oferujemy również możliwość odbycia sesji z psychiatrą. O kolejnych etapach leczenia i dalszych zaleceniach na bieżąco decydują nasi wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści.

Klinika leczenia alkoholizmu – możliwość rozłożenia płatności na raty

Zdajemy sobie sprawę, że inwestycja w ośrodki odwykowe dla alkoholików nie jest nieodczuwalnym uszczerbkiem domowego budżetu. Dlatego z myślą o osobach, które:
  • chcą natychmiast rozpocząć leczenie choroby alkoholowej,
  • nie chcą czekać w kolejce na przyjęcie do publicznego ośrodka,
  • chcą, żeby odwyk dla alkoholików był czasem spędzonym w komfortowych warunkach,
przygotowaliśmy wygodną opcję rozłożenia płatności na raty za pośrednictwem platformy MediRaty.

Terapia dla alkoholików – leczenie długofalowe

Sam czas pobytu w ośrodku leczenia uzależnień można traktować jako bezpieczny okres ochronny, w którym alkoholik zdobywa wiedzę i poznaje nowe techniki radzenia sobie z nałogiem. Po wyjściu z ośrodka, osoby zdrowiejące często wracają do starego środowiska pełnego wyzwalaczy. Z myślą o długofalowej terapii i utrwalania tego, co udało się wypracować w trakcie pobytu zamkniętego, przygotowaliśmy również ofertę spotkań grupowych dla pacjentów po zakończonym odwyku w Lapides.

Dysponujemy również dedykowaną „absolwentom” odwyku, specjalną linią telefoniczną, dzięki której pacjenci w każdej chwili mogą się z nami skontaktować. Wspieramy również rodziny chorych, przygotowujemy je psychicznie i merytorycznie na możliwe przeszkody, które mogą napotkać w najbliższych czasie. Życie u boku zdrowiejącego alkoholika może nie być proste! Warto zadbać o komfort obu stron.

Skuteczna terapia dla uzależnionych od alkoholu

Leczenie uzależnienia od alkoholu w Lapides to prywatny odwyk alkoholowy, na który nie trzeba czekać tygodniami lub miesiącami. Komfortowe warunki pobytu, wykwalifikowana kadra terapeutyczna, a także możliwość połączenia usługi detoks alkoholowy z terapią zamkniętą dobrze rokują na proces zdrowienia!

Wybierz nasz ośrodek terapii uzależnień od alkoholu. Prywatna terapia alkoholowa w Lapides może okazać się pierwszym, strategicznym krokiem na drodze poprawy jakości życia osoby chorej i jej otoczenia. Jednak prywatne leczenie alkoholizmu nie jest jedyną z usług, jakie oferujemy. Poza terapią leczenia alkoholizmu prowadzimy: Zapraszamy do kontaktu!

Cele terapii podstawowej

Dane kontaktowe

Ośrodek Terapii Uzależnień Lapides
ul. Poniatowskiego 21
89-350, Miasteczko Krajeńskie

 tel: +48 604 596 792

rejestracja@lapides.pl

Napisz do nas