Leczenie alkoholizmu

Według danych Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Polacy piją coraz więcej alkoholu – leczenie nie powinno być więc tematem tabu. Do codziennego lub prawie codziennego picia alkoholu przyznaje się 8% dorosłych Polaków, ale są to dane z badań, które bazują na deklaracjach, co oznacza, że nie znamy realnej skali problemu. Nie każdy przecież chce czy potrafi swobodnie opowiadać o tym, że alkohol przejął kontrolę nad jego czy jej życiem. Co więcej, każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, która mierzy lub mierzyła się z problemem choroby alkoholowej. Dotyka ona rodziców, dzieci, męża, żony, naszych bliższych i dalszych krewnych, przyjaciół i znajomych z pracy.

Jak sobie z tym poradzić? Skorzystać z pomocy – leczenie alkoholizmu w pojedynkę jest nieskuteczne. Terapia w naszym ośrodku Lapides obejmuje zarówno detoks alkoholowy, jak i terapię indywidualną i grupową. Współpracujemy ze specjalistami: ratownikami medycznymi, lekarzami i pielęgniarkami. Zapewniamy otwartą, pełną empatii atmosferę, która wspiera proces leczenia.

Dlaczego leczenie alkoholizmu jest tak bardzo potrzebne?

Polska znajduje się w czołówce krajów europejskich pod względem ilości spożywanego alkoholu. Do niedawna statystyki pokazywały, że ponad 2,5 miliona Polaków miało problem z jego nadmiernym piciem. Obecnie może być tych osób znacznie więcej, do czego przyczyniły się m.in. pandemia i kryzys gospodarczy. Według Światowej Organizacji Zdrowia nadmierne jego spożycie jest przyczyną śmierci nawet ponad 3 miliony osób rocznie, a sama choroba alkoholowa wiąże się z pona 200 różnymi rodzajami innych chorób. Leczenie alkoholizmu jest wręcz koniecznością, jeśli weźmie się pod uwagę również koszty społeczne związane z chorobą (koszty finansowe nie są mniejsze – wpływy z akcyzy do skarbu państwa są 2,5 razy mniejsze niż koszty związane z nadmiernym spożyciem).

Do niedawna, statystyki wskazywały, że ponad 2,5 miliona Polaków ma problem z nadmiernym spożywaniem alkoholu. Obecnie może być ich znacznie więcej. To właśnie dlatego leczenie alkoholizmu nie powinno być tematem tabu. Wiele polskich rodzin zmaga się z chorobą alkoholową, która dotyka rodziców, dzieci, męża, żony lub bliższych i dalszych krewnych. To pokazuje tylko, że alkoholizm jest bardzo powszechnym zjawiskiem. chorobą, która wymaga leczenia. Terapia alkoholowa w naszym ośrodku Lapides obejmuje zarówno detoks alkoholowy, jak i terapię indywidualną i grupową. Współpracujemy ze specjalistami: ratownikami medycznymi, lekarzami i pielęgniarkami. Oferujemy otwartą, pełna empatii atmosferę. Zobacz, jaką ofertę przygotował dla Ciebie ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych!

Zrób pierwszy krok na drodze do nowego życia!

Alkoholizm - Leczenie w ośrodku terapeutycznym Lapides

Lapides to prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu oraz terapii uzależnień. Może to być uzależnienie od hazardu, narkotyków, dopalaczy lub seksu. Na miejscu Ty lub bliska Ci osoba możesz liczyć na profesjonalne wsparcie psychologów i psychoterapeutów, ale w ośrodku dyżuruje również kadra medyczna. Zwiększa to poczucie bezpieczeństwa, ale przede wszystkim umożliwia szybką reakcję w przypadku takiej konieczności.

Nasz prywatny ośrodek dla alkoholików prowadzi profesjonalne sesje terapeutyczne, dzięki którym chory może zrozumieć swój problem, zaakceptować go, a także podjąć kroki niezbędne do zdrowienia oraz utrzymać się w trzeźwości i abstynencji. To punkt wyjścia do dalszych działań – osoba uzależniona staje się bardziej zmotywowana, by zmierzyć się ze swoim alkoholizmem.

Objawy alkoholizmu

Alkoholizm to choroba, która jest niczym innym, jak psychofizycznym uzależnieniem od alkoholu. Jest to problem postępujący, który można podzielić na etapy – choć oczywiście u każdej osoby przebieg choroby wygląda nieco inaczej, różni się detalami. Wraz z rozwojem alkoholizmu kolejne jego stadia stają się coraz trudniejsze, a chory ma coraz więcej objawów, które mają silniejszy przebieg. Kluczowe jest podjęcie walki przed pojawieniem się fazy krytycznej uzależnienia, która nieleczona, po kilku latach przechodzi w fazę chroniczną alkoholizmu i zagraża poważnie nie tylko zdrowiu, ale i życiu chorego.

Jeżeli zastanawiasz się, czy masz problem z uzależnieniem od alkoholu, sprawdź, jakie objawy wskazują na narastający problem.

  • Picie stało się dla Ciebie codziennością – alkohol towarzyszy Ci w codziennym życiu i nie umiesz z niego zrezygnować. Jeśli pijesz od kilku tygodni, miesięcy, a nawet weekendowo, to znak, że alkohol przejmuje kontrolę nad Twoim życiem.
  • Gdy robisz sobie przerwę od alkoholu, to zaczynasz odczuwać różnego typu dolegliwości takie jak: uczucie niepokoju, lęk, drżenie rąk, wymioty, biegunka, intensywna potliwość oraz problemy ze snem.
  • Decydujesz się na dalsze picie, mimo problemów wywoływanych przez spożywanie alkoholu, takich jak awantury domowe, problemy w pracy, pogarszający się stan zdrowia.

Obecność tych objawów w życiu Twoim lub kogoś Ci bliskiego to dobry moment, by zdecydować się na leczenie uzależnienia od alkoholu w ośrodku zamkniętym dla alkoholików.

Zrób pierwszy krok na drodze do nowego życia!

4-tygodniowa terapia w prywatnym ośrodku leczenia alkoholizmu​

Terapia leczenia alkoholizmu w ośrodku Lapides trwa 4 tygodnie. Organizujemy atrakcyjny, wartościowy plan dnia, który podzieliliśmy na część terapeutyczną oraz rekreacyjną z elementami ćwiczeń fizycznych, które są dopasowane do stanu zdrowia i możliwości danego pacjenta. Z doświadczenia wiemy, że na skuteczność leczenia w prywatnym ośrodku dla alkoholików ma również wpływ najbliższa rodzina. To właśnie dlatego umożliwiamy weekendowe wizyty, podczas których najbliżsi mogą spędzić wartościowy czas z osobą chorą.

Dlaczego leczenie odbywa się w ośrodku zamkniętym? To dla alkoholików szansa na odcięcie się od tzw. wyzwalaczy, czyli sytuacji i osób, które zwiększają ryzyko, że terapia się nie powiedzie. Przebywanie w swoim codziennym otoczeniu niestety nie wspiera leczenia – mimo że wielu osobom wydaje się, że takie środowisko powinno być dla osoby chorej bezpieczniejsze. Alkoholizm wymaga jednak kompleksowego i długotrwałego leczenia, które jest w stanie zapewnić zamknięty ośrodek leczenia uzależnień. Takie miejsce ma odpowiednie zasoby, wyszkoloną, doświadczoną kadrę, która doskonale odczytuje klasyczne sygnały, które świadczą np. o tym, że ktoś nie jest zaangażowany w leczenie. W domu, mimo szczerych chęci, nie da się odtworzyć takich warunków.

Terapia alkoholowa, detoks, opieka ambulatoryjna

Leczenie alkoholizmu prywatnie to jedno ze skuteczniejszych rozwiązań – przynosi lepsze efekty niż np. terapia zdalna dla alkoholików lub leczenie w ramach kilka sesji terapeutycznych w miesiącu. Czterotygodniowy pobyt w zamkniętym ośrodku, w którym pacjent ma dostęp do fachowego wsparcia psychologicznego i medycznego to okres, w którym wielu czynnych alkoholików przechodzi gruntowny detoks.

Dla niektórych pacjentów 4-tygodniowa abstynencja w naszym ośrodku jest jednym z dłuższych okresów trzeźwości w ciągu ostatnich lat lub miesięcy ich życia. Prywatne leczenie w ośrodku Lapides, przebiega również w lepszych, bardziej komfortowych warunkach, porównując to np. do pobytu na oddziale psychiatrycznym. Naszym pacjentom oferujemy również możliwość odbycia sesji z psychiatrą. O kolejnych etapach terapii dla uzależnionych od alkoholu i dalszych zaleceniach na bieżąco decydują nasi wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści.

Twoja droga do celu w czterech krokach!

Chcesz dowiedzieć się, jak prowadzona jest terapia uzależnień od alkoholu w naszym ośrodku? Koniecznie poznaj cztery kroki naszej terapii, które pozwolą Ci wyjść zwycięsko z nałogu i rozpocząć życie wolne od uzależnienia!

Krok pierwszy

Pierwszy krok – ten najważniejszy. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, aby umówić dogodny dla Ciebie termin wizyty.

Krok drugi

Przeprowadzimy niezbędne badania w celu ustalenia diagnozy. Na jej podstawie stworzymy indywidualny plan terapeutyczny.

Krok trzeci

Wdrożymy plan terapii podczas pobytu w naszym ośrodku. Dostosujemy proces leczenia, aby optymalnie przepracować Twój problem.

Krok czwarty

Po zakończonej terapii nadal jesteśmy do Twojej dyspozycji. Prowadzimy indywidualne konsultacje, spotkania AfterCare i wspieramy w kryzysie.

Zmiany zachodzą tylko wtedy, gdy idziemy pod prąd, kiedy robimy coś całkowicie wbrew wszystkiemu,
do czego przywykliśmy
~ Paulo Coelho

Klinika leczenia alkoholizmu – możliwość rozłożenia płatności na raty

Zdajemy sobie sprawę, że prywatny odwyk alkoholowy może być dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Dlatego też przygotowaliśmy wygodną opcję rozłożenia płatności na raty za pośrednictwem platformy MediRaty z myślą o osobach, które:

  • chcą natychmiast rozpocząć terapię uzależnień od alkoholu,
  • nie chcą czekać w kolejce na przyjęcie do publicznego ośrodka leczenia uzależnień alkoholowych,
  • chcą, żeby odwyk dla alkoholików był czasem spędzonym w komfortowych warunkach.

Chcemy, żeby pieniądze nie były powodem rezygnacji z leczenia w ramach prywatnego odwyku alkoholowego – to inwestycja, dzięki której codzienne życie może stać się bardziej jakościowe, świadome.

Terapia dla alkoholików to leczenie długofalowe

Sam czas pobytu w ośrodku leczenia uzależnień i prywatną terapię alkoholową można traktować jako bezpieczny okres ochronny, w którym alkoholik zdobywa wiedzę i poznaje nowe techniki radzenia sobie z nałogiem. Po wyjściu z ośrodka osoby zdrowiejące często wracają do starego środowiska pełnego wyzwalaczy – to duże wyzwanie. Z myślą o długofalowej terapii uzależnień alkoholowych i utrwalania tego, co udało się wypracować w trakcie pobytu zamkniętego, przygotowaliśmy również ofertę spotkań grupowych dla pacjentów po zakończonym odwyku w Lapides.

Dysponujemy również dedykowaną „absolwentom” odwyku od alkoholu, specjalną linią telefoniczną, dzięki której pacjenci w każdej chwili mogą się z nami skontaktować. Wspieramy również rodziny chorych, przygotowujemy je psychicznie i merytorycznie na możliwe przeszkody, które mogą napotkać w najbliższych czasie. Życie u boku zdrowiejącego alkoholika może nie być proste! Warto zadbać o komfort obu stron.

Skuteczna terapia dla uzależnionych od alkoholu

Leczenie uzależnień od alkoholu w Lapides to odwyk alkoholowy prywatnie, na który nie trzeba czekać tygodniami lub miesiącami. Komfortowe warunki pobytu, wykwalifikowana kadra terapeutyczna, a także to, że można połączyć detoks alkoholowy z terapią zamkniętą, dobrze rokują na proces zdrowienia!

Wybierz nasz ośrodek terapii uzależnień od alkoholu. Prywatna terapia alkoholowa w Lapides może okazać się pierwszym, strategicznym krokiem na drodze poprawy jakości życia osoby chorej i jej otoczenia. Jednak prywatne leczenie alkoholizmu nie jest jedyną z usług, jakie oferujemy. Jakie terapie prowadzimy oprócz prywatnego leczenia alkoholizmu?

Zapraszamy do kontaktu!

Zrób pierwszy krok na drodze do nowego życia!

Cele terapii podstawowej

Dane kontaktowe

Ośrodek Terapii Uzależnień Lapides
ul. Poniatowskiego 21
89-350, Miasteczko Krajeńskie

 tel: +48 604 596 792

rejestracja@lapides.pl

Napisz do nas