Leczenie uzależnienia od dopalaczy

Porównując dopalacze z innymi używkami o działaniu psychoaktywnym, można zauważyć, że są środkami stosunkowo nowymi. Dlatego leczenie uzależnienia od dopalaczy jest procesem trudnym i czasochłonnym. Niestety na rynku pojawiają się coraz nowsze substancje z bliżej nieokreślonym składem i wyrządzające inne, negatywne skutki dla zdrowia. W Ośrodku Terapii Uzależnień Lapides prowadzimy skuteczną terapię leczenia uzależnienia od dopalaczy. Oferujemy komfortowe warunki pobytu, dyskrecję i profesjonalną, całodobową obsługę doświadczonego personelu. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty!

Leczenie uzależnienia od dopalaczy – kiedy jest potrzebne?

Dopalacze są zaliczane do grupy bardzo niebezpiecznych środków psychoaktywnych, które powstają z połączenia substancji syntetycznych lub naturalnych. Jedną z najważniejszych kwestii, które warto podkreślić, jest to, że dopalacze takie jak np. katynony, piperazyny, czy tryptaminy (serotonina, dimetylotryptamina, psylocyna, psylocybina) są substancjami o działaniu bardzo silnym i niezwykle uzależniającym fizycznie i psychicznie. Zachowanie po zażyciu dopalaczy jest bardzo niebezpieczne i nieprzewidywalne, a same substancje wywołują prawdziwe spustoszenie w organizmie osoby, która je zażywa. Zmiany są często nieodwracalne.

Na rynku dopalaczy pojawiają się na nim niebezpieczne „nowości”, a to rodzi kolejne problemy. Im mniej znany jest w środowisku medycznym środek, tym trudniej jest pomóc osobie chorej, która np. przedawkowała dopalacz.

Terapia uzależnienia od dopalaczy powinna być rozpoczęta, w chwili gdy:

 • dopalacze zaczynają dominować w Twoim życiu,
 • zmagasz się przez nie z problemami w pracy,
 • najbliższe osoby, rodzina lub przyjaciele zaczynają zauważać zmiany w Twoim zachowaniu,
 • sięgasz po używki regularnie,
 • zauważasz, że Twoje myśli są głównie zajęte planowaniem przyjęcia kolejnej działki dopalaczy,
 • przez dopalacze masz problemy finansowe i długi,
 • zaczynasz sięgać po coraz mocniejsze środki,
 • nie kontrolujesz swoich zachowań,
 • jesteś nadpobudliwy, agresywny lub przeciwnie – pasywny i ospały,
 • masz myśli samobójcze.

To tylko kilka z wielu sygnałów, które świadczą o tym, że możesz zmagać się z problemem uzależnienia od dopalaczy. Aby nie dopuścić do rozwinięcia nałogu – działaj szybko! Włączenie się w terapię w zamkniętym ośrodku jest jednym z najlepiej rokujących kroków na drodze do Twojego uzdrowienia.

Zrób pierwszy krok na drodze do nowego życia!

Ośrodek leczenia uzależnień od dopalaczy Lapides

Ośrodek leczenia uzależnień Lapides specjalizuje się w profesjonalnej terapii uzależnień nie tylko od dopalaczy, ale też narkotyków, alkoholu, hazardu i innych środków i zachowań. Oferujemy całodobową opiekę doświadczonego personelu. W jego skład wchodzi grupa wyspecjalizowanych terapeutów, psychoterapeutów, kadry medycznej zajmującej się obsługą ambulatoryjną itp. W naszym ośrodku staramy się, aby plan dnia był ukierunkowany na intensywną terapię. Oferujemy indywidualne i grupowe sesje terapeutyczne oraz wartościowe zajęcia praktyczne i teoretyczne. Dokładamy starań, aby osoba uzależniona podczas pobytu w Lapides, zdobyła gruntowną wiedzę o mechanizmach działania nałogu. W ten sposób dużo łatwiej go kontrolować!

Uzależnienie od dopalaczy – leczenie i intensywna, 4-tygodniowa terapia

Terapia zamknięta jest jedną z najskuteczniejszych form terapii. W ciągu 4 tygodni pobytu osoby uzależnione nie tylko zdobywają wartościową wiedzę na temat swojej choroby, ale mają też szansę oczyścić swój organizm z toksyn i resztek substancji psychoaktywnych. Dla wielu naszych podopiecznych czas terapii w Lapides jest jednym z dłuższych okresów abstynencji. Na miejscu prowadzimy również detoks pod fachowym nadzorem osób z wykształceniem medycznym. To gwarancja bezpieczeństwa.

Ośrodek leczenia uzależnień od dopalaczy – skuteczne metody terapii

4-tygodniowy pobyt w ośrodku leczenia uzależnień może okazać się jednym z lepszych sposobów na poradzenie sobie z chorobą. Zakładamy, że po odbyciu terapii, nasi pacjenci będą kontynuować leczenie indywidualnie i w grupach. To właśnie z myślą o utrwalaniu efektów terapii naszym „absolwentom” oferujemy specjalną linię telefoniczną, pod którą można w każdej chwili zasięgnąć informacji lub fachowej pomocy. W Lapides umożliwiamy również odbycie konsultacji z psychiatrą.

Leczenie uzależnienia od dopalaczy – możliwość rozłożenia płatności na MediRaty

Dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na jednorazowy wydatek, umożliwiamy rozłożenie płatności za pobyt w naszej placówce na wygodne do spłaty raty. To rozwiązanie dostępne za pośrednictwem platformy finansowej MediRaty, Taka opcja jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy:

 • nie powinni długo czekać w kolejce na przyjęcie do publicznego ośrodka,
 • chcą odbyć terapię w komfortowych warunkach, ale nie mogą pozwolić sobie na duży, jednorazowy wydatek,
 • chcą rozpocząć leczenie natychmiast, bez konieczności odbywania kolejnych wizyt, ubiegania się o skierowania itp.

W ośrodku leczenia uzależnień Lapides zajmujemy się również terapią innych uzależnień. Dla osób uzależnionych nie tylko od dopalaczy, ale również od alkoholu, proponujemy detoks alkoholowy połączony z terapią zamkniętą. Do pozostałych specjalizacji Lapides zaliczane są również:

Zapraszamy do kontaktu!

Dane kontaktowe

Ośrodek Terapii Uzależnień Lapides
ul. Poniatowskiego 21
89-350, Miasteczko Krajeńskie

 tel: +48 604 596 792

rejestracja@lapides.pl

Napisz do nas