Leczenie narkomanii


Przyjmowanie różnego rodzaju specyfików, które działają psychoaktywnie, może mieć naprawdę poważne konsekwencje, które mogą prowadzić nawet do śmierci, zatem leczenie narkomanii jest konieczne. Na czym polega taki proces i istnieje szansa na wyjście z nałogu?

Uzależnienie od narkotyków – na czym polega?

Substancje psychoaktywne w dzisiejszym świecie są niestety dość popularnym „sposobem” na radzenie sobie z problemami. Różnego rodzaju używki są w wielu środowiskach dostępne praktycznie od ręki, przez co problem zaczyna dotyczyć coraz więcej osób. Narkomania, czyli postępująca choroba ściśle związana z uzależnieniem od środków odurzających bądź leków, prowadzić może nawet do śmierci. Wiele osób, które zamierzało jedynie spróbować danego specyfiku, nie była w stanie samodzielnie się od niego oderwać. Substancje psychoaktywne działają niezwykle szybko, a samodzielne poradzenie sobie z takim problemem jest niezwykle trudne. Nadużywanie tego typu specyfików prowadzi do zatrucia organizmu oraz jego stopniowego wyniszczania, co w wielu przypadkach kończy się tragicznie. Odwyk dla narkomanów jest często jedynym ratunkiem, zatem nie warto zwlekać z taką decyzją.

Objawy uzależnienia od narkotyków

Samo uświadomienie sobie problemu przez osobę, która nadużywa narkotyków, jest już pierwszym krokiem do wyleczenia. Terapia dla narkomanów przeznaczona jest przede wszystkim dla tych osób, które chcą całkowicie pozbyć się tego zgubnego nałogu. Warto od razu podkreślić, że ośrodek leczenia narkomanii przyjmuje osoby, które są świadome swojej choroby i mimo że będzie to dość trudne, chcą z nią walczyć.

Aby rozpoznać leczenie uzależnienia od narkotyków, należy najpierw umieć rozpoznać objawy tego problemu. Osoby takie zmagają się z dwoma aspektami – fizycznym oraz psychicznym. W zależności od substancji może dotyczyć tylko uzależnienie psychiczne, niestety w przypadku zdecydowanej większości problem objawia się także w formie fizycznej. Jakie objawy skłaniają do tego, aby rozpocząć leczenie od narkotyków?

Jedną z pierwszych oznak tego, że terapia uzależnień od narkotyków może być koniecznością, jest bardzo silna potrzeba zażywania substancji psychoaktywnych. Taka osoba nie jest w stanie kontrolować ilości przyjmowanych środków, jak i czasu, kiedy potrzebuje zażyć narkotyk. Narkomania i jej leczenie to zagadnienie, które dana osoba powinna rozważyć, gdy odczuwa negatywne skutki zaprzestania zażywania, zarówno te wynikające z uzależnienia fizycznego, jak i psychicznego. Objawami, których nie należy lekceważyć, są również:

  • wracanie do zażywania w przypadku pojawienia się skutków odstawienia,
  • wzrost tolerancji na zażywaną substancję,
  • koncentracja uwagi na stosowaniu substancji narkotyzujących, co skutkuje odsuwaniem od siebie innych myśli i aktywności.

Należy jeszcze raz podkreślić, że nawet pozorne eksperymentowanie z daną substancją psychoaktywną może skończyć się uzależnieniem. Sięganie po kolejne dawki – nawet niewielkie, wymusza niejako ich stopniowe zwiększanie. Ten etap często uniemożliwia samodzielne pokonanie nałogu, zatem niezbędna będzie terapia dla uzależnionych od narkotyków.

 
Leczenie narkomanii

Zrób pierwszy krok na drodze do nowego życia!


 

Prywatny ośrodek leczenia narkomanii Lapides – jakie usługi oferujemy?

Osoba z problemem narkotykowym, która będzie świadoma swojej choroby narkotykowej i chce dać sobie pomóc, stawia pierwszy krok drodze do wyzdrowienia. Trudno jednak pokonać tego typu problem samodzielnie, gdyż wiąże się to z całkowitą zmianą swojego dotychczasowego życia. Ośrodek leczenia uzależnień narkotykowych Lapides zajmuje się między innymi pacjentami uzależnionymi od przyjmowania substancji odurzających oraz leków.

Obszar terapeutyczny obejmuje zarówno sesje indywidualne, jak i grupowe spotkania. Proponowane przez nas leczenie uzależnień narkotykowych jest procesem bazującym przede wszystkim na intensywnych działania terapeutycznych, które odbywają się praktycznie codziennie, w trakcie pobytu chorego w ośrodku. W zależności od zaawansowania schorzenia i podejścia chorego do problemu narkomanii dobierana jest odpowiednia forma terapii.

Nasz ośrodek uzależnień od narkotyków skupia się na krótkoterminowej terapii, która trwa cztery tygodnie i jest wstępem do kontynuacji terapii w formie ambulatoryjnej. W placówce chorzy są pod opieką lekarzy pierwszego kontaktu, psychiatrów i pielęgniarek i pozostałego, wykwalifikowanego personelu. Wszyscy dbają o samopoczucie fizyczne i psychiczne, aby pomóc im w przejściu pierwszych, najtrudniejszych etapów.

Ośrodek dla uzależnionych od narkotyków Lapides – fachowa pomoc w trudnej sytuacji życiowej

 

Ośrodek Lapides zajmuje się nie tylko pacjentami z uzależnieniem od narkotyków oraz leków. Mogą do nas zgłaszać się również osoby z innymi nałogami, które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia. W naszej ofercie znajdują się także takie usługi jak:

Leczenie z narkomanii oraz innych nałogów w specjalistycznym ośrodku znacząco zwiększa szansę każdego pacjenta na pokonanie swoich demonów i odzyskanie utraconej kontroli nad swoim życiem. Osoba z takimi objawami nie musi samodzielnie zmagać się z nałogiem – warto zgłosić się do specjalistów, którzy pomogą jej stanąć na nogi.

Zapraszamy do kontaktu.

Dane kontaktowe

Ośrodek Terapii Uzależnień Lapides
ul. Poniatowskiego 21
89-350, Miasteczko Krajeńskie

 tel: +48 604 596 792

rejestracja@lapides.pl

Napisz do nas