Leczenie uzależnienia od hazardu


Leczenie uzależnienia od hazardu w zasadzie można rozpocząć w każdej chwili, a im szybciej pacjent zacznie terapię, tym lepiej. Jednak najczęściej do ośrodków leczenia uzależnień trafiają osoby, których skutki choroby doświadczyły już na tyle dotkliwie, że postanowili zrobić pierwszy krok w kierunku lepszego, wolnego od nałogu życia. Profesjonalna terapia uzależnień od hazardu obejmuje szerokie spektrum działań terapeutycznych – od głębokiej terapii po zajęcia praktyczne i utrwalanie zdobytych podczas terapii umiejętności. Zachęcamy do podjęcia jej z naszym wsparciem.

 

Kiedy potrzebna jest terapia uzależnień od hazardu?

Leczenie od hazardu powinno rozpocząć się już wtedy, gdy Ty lub Twoi bliscy zauważają, że branie udziału w różnego rodzaju grach w kasynie lub zakładach bukmacherskich, zaczyna przejmować kontrolę nad Twoim:

  • zachowaniem i samopoczuciem,
  • finansami,
  • trybem życia,
  • relacjami z bliskimi,
  • pracą zawodową.

Chociaż uzależnienie od hazardu nie wpływa bezpośrednio na fizjologiczny stan zdrowia, może powodować szereg innych czynników ekonomiczno-społecznych. Do takich można zaliczyć np. problemy finansowe, ale również depresję, próby samobójcze, agresję, nerwowość, a nawet w niektórych przypadkach – podejmowanie prób popełnienia przestępstwa (np. kradzieży). Osoba uzależniona od hazardu zrobi wszystko, aby zdobyć swoją działkę adrenaliny. Podobnie jak narkoman lub alkoholik będzie szukać okazji do grania, stawiają je zawsze na pierwszym miejscu.

Nałogowy hazard bardzo często jest ściśle związany z poważnymi problemami finansowymi. Uzależnieni bez pomocy i leczenia mogą stracić (i bardzo często tracą) cały majątek. Problemy finansowe i zmiany w zachowaniu powodują z kolei narastające poczucie frustracji wśród najbliższej rodziny. Zdarza się, że hazardzista traci przez swój nałóg wszystko – nie tylko cały dorobek życia, ale również rodzinę i przyjaciół. Oczywiście nie warto do tego dopuścić, ale dla wielu chorych sięgnięcie dna jest punktem zwrotnym w procesie zdrowienia.Zrób pierwszy krok na drodze do nowego życia!

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień od hazardu Lapides

Ośrodek leczenia uzależnień Lapides zajmuje się prowadzeniem różnorodnych terapii. Do naszych specjalizacji zalicza się leczenie narkomanii, alkoholizmu, hazardu i terapia uzależnień od innych substancji, czy zachowań. Poza profesjonalnym wsparciem grupy doświadczonych psychologów i psychoterapeutów, na miejscu dyżuruje również kadra medyczna. Oprócz bogatego planu dnia uwzględniającego sesje terapeutyczne (indywidualne i grupowe) i zajęcia praktyczne, nasi terapeuci prowadzą również szkolenia teoretyczne. Dzięki nim lepiej poznasz mechanizmy działania swojego nałogu i łatwiej będzie Ci je kontrolować.

Uzależnienie od hazardu – pomoc i terapia w 4-tygodnie 

Jedną z najskuteczniejszych form leczenia jest terapia zamknięta, ale zdarza się, że indywidualny plan intensywnej psychoterapii (leczenie w ośrodku dziennym) również przynosi pozytywne rezultaty. Należy pamiętać, że każdy człowiek jest inny i przy wdrażaniu skutecznych metod leczenia hazardu nie można kierować się szablonami.

Ośrodek uzależnień od hazardu – komfortowe warunki i obiecujące rokowania

Zakładamy, że podczas intensywnego, 4-tygodniowego pobytu w naszym ośrodku leczenia uzależnień, pacjenci zostaną wyposażeni w najlepszą wiedzę na temat walki z uzależnieniem, a także utrwalą skuteczne sposoby na walkę z chęcią ponownego zagrania. Przebywanie w grupie osób zmagających się z podobnym problemem umożliwia swobodną wymianę doświadczeń i poznanie historii innych chorych. Z doświadczenia wiemy, że jest to jedna z lepszych motywacji do chęci podjęcia i kontynuowania leczenia.

W ośrodku Lapides oferujemy również możliwość odbycia sesji z psychiatrą. Plan leczenia dopasowywany jest indywidualnie do pacjenta. O poszczególnych etapach leczenia i dalszych zaleceniach na bieżąco decydują nasi specjaliści.

Uzależnienie od hazardu leczenie prywatnie – możliwość rozłożenia płatności na raty

Wiemy, że inwestycja w prywatne ośrodki odwykowe dla hazardzistów może być problematyczna pod względem finansowym. Możliwości uregulowania opłaty za pobyt chorego w naszej placówce nie ułatwia fakt, że hazardziści często pozostawiają rodzinę w trudnej sytuacji finansowej. Dlatego z myślą o osobach, które:

  • nie mogą już dłużej czekać w kolejce na przyjęcie do publicznego ośrodka leczenia uzależnień,
  • chcą odbyć terapię w komfortowych warunkach,
  • chcą natychmiast rozpocząć leczenie,

przygotowaliśmy wygodną opcję rozłożenia płatności na raty za pośrednictwem platformy MediRaty.

Wielu chorych podczas przedłużającego się oczekiwania np. na przyjęcie do publicznego ośrodka często rezygnuje z podjętej decyzji. To bardzo ważne, aby działać szybko. Leczenie uzależnienia od hazardu w Lapides to prywatny odwyk, w którym terapię można zacząć niemal od razu.

W Lapides leczymy również inne uzależnienia.  Mamy  możliwość połączenia usługi detoks alkoholowy z terapią zamkniętą. Poza terapią leczenia hazardu prowadzimy:

Zapraszamy do kontaktu!

Dane kontaktowe

Ośrodek Terapii Uzależnień Lapides
ul. Poniatowskiego 21
89-350, Miasteczko Krajeńskie

 tel: +48 604 596 792

rejestracja@lapides.pl

Napisz do nas