Leczenie seksoholizmu

 

Uzależnienie to nie tylko nałogowe przyjmowanie szkodliwych substancji do organizmu. Seksoholizm to także choroba, której leczenie jest wymagane, by powrócić do normalności. Pod maską pozornej przyjemności kryją się z reguły osoby, które cierpią i nie potrafią odnaleźć się w codzienności i w swoich emocjach. Leczenie seksoholizmu jest jednak możliwe, a każda osoba uzależniona od seksu może odzyskać poczucie własnej wartości. Lapides to ośrodek, w którym pomożemy stanąć Ci lub Twoim bliskim na nogi. Seksoholizm jest chorobą, której terapia umożliwi otworzenie nowego rozdziału w życiu. Wybierz nasz ośrodek i stań na nogi z podniesioną głową.

Jakie są objawy seksoholizmu i po czym poznać, że już czas na leczenie?

Po czym poznać, że terapia seksoholizmu jest konieczna? Przecież seks to naturalna część życia zdecydowanej większości społeczeństwa. Po czym poznać, że granica została przekroczona i nadszedł czas na leczenie? Uzależnienie charakteryzuje się patologicznie wysokim poziomem potrzeb seksualnych, przy jednoczesnym obniżeniu satysfakcji z seksu. Kiedy terapia dla seksoholika będzie konieczna do rozważenia?

 • Bardzo wysoka częstotliwość (kilka-kilkanaście razy dziennie) kontaktów seksualnych w różnej formie (m.in. masturbacja, cyberseks, zdrady, stosunki z przypadkowymi osobami, korzystanie z usług prostytutek, oglądanie pornografii).
 • Przejawianie kompulsywnych zachowań seksualnych.
 • Nieumiejętność skontrolowania popędu.
 • Ciągłe nawiązywanie do tematów erotycznych i doszukiwanie się kontekstów w neutralnych rozmowach.
 • Jeśli potrzeby nie zostaną zaspokajane, może pojawić się ból mięśni, rozdrażnienie, panika, depresja, a nawet myśli samobójcze.

Terapia to dla seksoholika często jedyna opcja, by wyjść na prostą. Odwiedź Lapides i wejdź na ścieżkę bez uzależnienia, wyrażania poczucia winy i przymusu seksu.

Jakie są przyczyny seksoholizmu?

Przyczyny seksoholizmu i erotomanii mogą być różne, związane zarówno kwestiami fizycznymi, jak i psychologicznymi. Mogą to być m.in.:

 • trudny okres dzieciństwa i pochodzenie z rodzin patologicznych (przeżyte traumy, przemoc psychiczna i seksualna, osamotnienie, nieufność),
 • współistnienie z innymi nałogami i chorobami jak np. stany lękowe czy depresja,
 • choroby neurologiczne jak stwardnienie rozsiane, czy problemy hormonalne,
 • uszkodzony płat czołowy i ciało migdałowate w mózgu.

Doświadczeni terapeuci i seksuolodzy w Lapides zdiagnozują przyczyny uzależnienia i podejmą właściwe leczenie, które sprawi, że pacjent będzie mógł wrócić do normalności. Terapia choroby, jaką jest seksoholizm to pozbycie się nałogu i powrót do budowania zdrowych relacji z innymi ludźmi.

 

Leczenie seksoholizmu

Zrób pierwszy krok na drodze do nowego życia!

Seksoholizm – leczenie skuteczne i dyskretne w ośrodku Lapides

Jeśli aktywność seksualna i wzmożony popęd seksualny wywołuje negatywne konsekwencje i brak koncentracji w codziennym życiu warto rozważyć leczenie uzależnień seksualnych. Poważne problemy takie jak utrata pracy, odejście rodziny, liczne konflikty to często wynik nasilonej aktywności płciowej. Warto podjąć walkę z tym zaburzeniem zgłaszając się do Lapides. Nasze wykwalifikowane grono doświadczonych specjalistów gwarantuje pełne wsparcie i dyskrecję, dzięki czemu możesz bez obaw podjąć terapię seksoholizmu. Jak to zrobić? W kilku prostych krokach:

 • umów wizytę w dogodnym dla Ciebie terminie przez kontakt telefoniczny lub mailowy,
 • przeprowadzimy badania, postawimy diagnozę i zaplanujemy leczenie,
 • wdrożymy plan terapii i dopracujemy proces leczenia, by skutecznie zwalczyć problem.

W trakcie trwania terapii seksoholizmu opiekę sprawują lekarze, medycy, psychiatrzy i instruktorzy, którzy zapewniają wsparcie na każdym etapie pracy.

Terapia, diagnozowanie i leczenie seksoholizmu – jak to wygląda?

Dlaczego warto podjąć leczenie każdego przypadku seksoholizmu w Lapides? Jest kilka istotnych powodów, które sprawiają, że pobyt u nas będzie nie tylko skuteczny, lecz także komfortowy. Lapides to:

 • wygodna przestrzeń z ogrodem i kameralne, dwuosobowe pokoje,
 • dostosowywanie leczenie do potrzeb i osiąganych efektów,
 • doświadczona i wykwalifikowana kadra, która stworzyła autorski program leczenia,
 • dedykowany dział farmacji, który zapewnia wsparcie w przypadku skutków abstynencji,
 • kompleksowa opieka lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych,
 • zdrowa i dobrze zbilansowana dieta dopasowana do potrzeb pacjenta,
 • możliwość spędzania czasu wolnego zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

Prywatna terapia seksoholizmu w Lapides to brak konieczności skierowania, gwarancja dyskrecji i anonimowości. Zadbaj o siebie i rozpocznij nowe życie razem z nami!

Terapia uzależnienia od seksu i różnego rodzaju uzależnień w ośrodku Lapides

Lapides to kompleksowy ośrodek leczenia uzależnień seksualnych. Uzależnienie od seksu to tylko jeden z wielu problemów, z którymi pomagamy walczyć naszym pacjentom. U nas można podjąć także:

Niezależnie od tego, czy terapia dla seksoholików miałaby pomóc Tobie, czy bliskiej Ci osobie – zadzwoń. Porozmawiamy, opowiemy Ci, jakie są możliwości leczenia i zachęcimy do walki o zwykłą, normalną codzienność. Zapraszamy!

Dane kontaktowe

Ośrodek Terapii Uzależnień Lapides
ul. Poniatowskiego 21
89-350, Miasteczko Krajeńskie

 tel: +48 604 596 792

rejestracja@lapides.pl

Napisz do nas