Gdzie leczyć uzależenienie od narkotyków?

Przyjmowanie substancji psychoaktywnych jest bardzo niebezpieczne i bardzo często kończy się uzależnieniem. Gdzie leczyć uzależnienie od narkotyków pod okiem specjalistów? W dzisiejszym artykule wyjaśniamy między innymi: jakie objawy wskazują na problemy z nadużywaniem substancji odurzających oraz leków, a także, w jakim miejscu można znaleźć profesjonalną pomoc w tym trudnym położeniu.

Uzależnienie od narkotyków – jak je rozpoznać?

Nadużywanie substancji psychoaktywnych oraz leków jest bardzo powszechnym i złożonym problemem. Niestety, wiele osób nie jest do końca świadomych tego, jak ogromne konsekwencje mogą wiązać się nawet z przyjęciem pojedynczej dawki narkotyku. Pozorny stan szczęścia i beztroski, który często towarzyszy spożyciu danej substancji jest ulotny i może nieść za sobą poważne konsekwencje. Wprowadzanie do organizmu coraz większych dawek narkotyków sprawia, że organizm jest nieustannie zatruwany i nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z takimi toksynami. Odstawienie narkotyków wiąże się natomiast bardzo często uciążliwym zespołem odstawiennym, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Na takim etapie uzależnienia dla narkomana liczy się wyłącznie konieczność zdobycia kolejnej dawki – zwiększanie ich ilości może jednak skończyć się śmiercią. Jedynym skutecznym ratunkiem dla takiej osoby jest ośrodek leczenia uzależnień. Aby jednak się tam zgłosić i móc walczyć z nałogiem, osoba uzależniona musi być świadoma swojego problemu.

Uzależnienie zwykle przyczynia się do znaczącego spadku jakości życia. Nadużywane narkotyki i leki powodują utratę kontroli nad codziennością, przez co nierzadko osoba uzależniona całkowicie wycofuje się z relacji społecznych i zaniedbuje swoje obowiązki. Objawem poważnego problemu z narkotykami jest również agresja oraz rozdrażnienie, które pojawia się w momencie niedostarczenia do organizmu danej substancji.

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Lapides – specjalistyczna pomoc dla osób z problemem narkotykowym

Leczenie narkomanii bez wsparcia specjalistów jest wręcz niemożliwe. Pacjent nie jest bowiem w stanie samodzielnie poradzić sobie z tak skomplikowanym problemem. Warto jednak podkreślić, że zgłoszenie się do specjalistycznego ośrodka jest pierwszym krokiem do tego, by móc uporać się z nałogiem. To, jak przebiega leczenie problemu z narkotykami u danej osoby, zależy od wielu różnych czynników. Specjaliści biorą pod uwagę między innymi stopień uzależnienia, rodzaj przyjmowanych substancji psychoaktywnych, jak również ogólny stan organizmu.

Terapia uzależnień narkotykowych w Lapides składa się z sesji grupowych i indywidualnych. Działania terapeutyczne podejmowane są niemalże codziennie, natomiast dokładniej forma leczenia jest dobierana do indywidualnego przypadku. Terapia w naszym ośrodku jest wstępem do dalszego leczenia ambulatoryjnego.

Leczenie uzależnienia od dopalaczy czy innych substancji psychoaktywnych w specjalistycznym ośrodku zapewnia pacjentowi odpowiednie wsparcie psychiczne i nieustanną pomoc doświadczonych lekarzy. Osoba uzależniona od narkotyków nie powinna być w tej sytuacji pozostawiona sama sobie. Powrót do normalnego życia jest często dość skomplikowaną drogą, a odstawienie substancji psychoaktywnych może być ogromnym wysiłkiem. Wsparcie specjalistów będzie zatem nieocenione i pomoże każdej uzależnionej osobie uporać się z chorobą.

Zapraszamy do kontaktu.