Rodzina alkoholika – jak jej pomóc?

Rodzina alkoholika – jak jej pomóc

Nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale rodzina alkoholika cierpi równie mocno na uzależnieniu, co osoba borykająca się z nałogiem. Członkowie rodziny alkoholika często potrzebują pomocy specjalistów i terapii, by móc zacząć normalnie żyć. 

Dzieci alkoholików – czy potrzebują pomocy? 

Wydawać się może, że alkoholizm nie ma wpływu na dzieci osoby uzależnionej. Okazuje się jednak, że ma to wpływ na ich rozwój, samoocenę i kształtowanie charakteru. Bardzo często dorosłe dzieci alkoholików potrzebują profesjonalnej pomocy, by móc pozbyć się leków i odzyskać kontrolę nad własnym życiem. 

Rodzina alkoholika – czy jest współuzależniona? 

Rodzina alkoholika jest współuzależniona. To oznacza, że wszystkie plany, działania i całe życie podporządkowane jest osobie uzależnionej od alkoholu. Osoby z rodziny często przez to zapominają o sobie, co ma bardzo negatywny wpływ na ich życie i samopoczucie. 

Czy rodzina alkoholika potrzebuje terapii? 

Będąc w takiej sytuacji warto zdecydować się na pomoc specjalistów. Najlepiej skierować alkoholika na terapię i również z niej skorzystać. Nie można zapomnieć o tym, że Dla osób uzależnionych bardzo ważne jest wsparcie rodziny na drodze leczeni. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą leczenia alkoholizmu, a także detoksu alkoholowego.